Hikayemiz

0532 227 61 17

Yan Menüyü Aç

Yöresel Peynir Ürünleri

Yöresel Peynir Ürünleri

Türkiye’nin aynı toprakların olmasına rağmen farklı çalışmalar sonucu elde edilen, her bir peynirin kendine has özelliklere sahip olması ve oranın adı ile anılması yöresel peynir ürünleri klasmanını öne çıkartıyor. Bulunduğu yörenin adını alan, tamamen bulunduğu yöreye özgün, muhteşem tada sahip ve farklı şekiller ile karşımıza çıkan peynirler adeta besin kaynağıdır.

 

Yöresel peynirlerin içerisinde bulunan yüksek kalsiyum miktarı ile kemik yapısına iyi gelirken diş çürüklerine de karşı etkilidir. Kahvaltıların vazgeçilmezi yöresel peynirleri Uslu Gıda firması olarak 1958 yılından bugüne kadar yörenizin mandırası sloganı ile yöresel peynir lezzetini yaşattırıyoruz. Çanakkale’nin Çan bölgesinde yer alan mandıramızdan elde ettiğimiz sütler ile yapılan peynirler adeta vitamin kaynağıdır. Yöresel Peynir Ürünleri listemiz;

 

  • İzmir Tulum Peyniri

 

Kendi mevsiminde inekten aldığımız inek sütünden elde edilerek yapılmaktadır. Yüzde yüz doğal olan ve hiçbir katkı maddesi içermeyen ürünümüz, az tuzlu olması ve yüksek mineral deposu ile öne çıkmaktadır. İzmir Bergama yöresinde sıklıkla yapılan ürünü organik ve doğal haliyle Çanakkale’den kapınıza gönderiyoruz. İzmir tulum peyniri gurme lezzet listesinde ilk sırada yer alır.

 

  • Manyas Sepet Peyniri

 

İnek sütünden elde edilen ve tam yağlı klasmanında listelenen Manyas sepet peyniri haşlama tarzı bir peynirdir. Tuzsuz olmasının yanında diğer peynirlere göre farklı işlem uygulanır. İçerisinde hiçbir yabancı madde barındırmayan vitamin deposu, ilk olarak mayalanma sürecinden geçer. Mayalanmadan sonra pıhtı kırılır ve sepete yerleştirilir. Sepet şeklini alarak satılan ve ismini de buradan alan Manyas sepet peyniri kalsiyum bakımından zengin peynir türüdür.

 

  • İsli Örgü Peyniri

 

Mezelik peynir ya da şarabından yanında tüketilen peynir olarak halk arasında bilinen peynir, yoğun vitamin deposudur. Yoğun aroması, leziz tadı ve iştah açıcı özelliği sayesinde yoğun olarak talep görmektedir. Çanakkale’den Türkiye’ye ulaştırdığımız isli örgü peyniri, sepet peynir olarak da yapılmaktadır. Aralarındaki pek fark olmayan lezzet mimarları, kahvaltıların vazgeçilmez peynirleri arasındadır.

 

  • Dil Peyniri

 

Görünüşü ile çeçil peynirine benzeyen dil peyniri gurme lezzet taşıyan ve özel bir peynirdir. Özellikle Doğu Anadolu bölgesinde yoğun olarak kullanılan peynir ortalama 10 kilo sütten yapılmaktadır. Tamamıyla inek sütü kullanılarak yapılan ve tuzsuz bir peynir türüdür. Kilogram ile satışı yapılan bu peynir Çanakkale’nin Çan bölgesinde bulunan mandıramızda yetişen hayvanların sütünden yapılmaktadır.

 

  • Çeçil Peyniri

 

 

Özellikle Erzurum yöresinde yoğun olarak kullanılan yapısı olarak dil peynirine benzese de kolay ayrılma özelliği ile farklı olan tuzsuz çeçil peyniri, kendisine özel aroması bulunur. Kokusuz, yumuşak, aroması olmayan ağızda bıraktığı süt tadı ile bilinen ve yaklaşık 6 ay özel olarak saklanılan bir peynir türüdür.

 

Uslu Gıda firması olarak yüzlerce müşteriye doğal yöresel peynirleri buluşturarak kahvaltıların vazgeçilmez peynirlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz. 200 lira üzeri ücretsiz kargo, 3D secure güvenlik önlemleri sayesinde müşterimizin temiz siparişler vermesini sağlıyor ve organik ürünlerle evinize sağlıklı peynirler gönderiyoruz.