Hikayemiz

0532 227 61 17

Göster
İzmir Tulum Peyniri
İzmir Tulum Peyniri
Yöresel Peynirler

İzmir Tulum Peyniri

Mevsiminde toplanan, inek sütünden elde edilen, İzmir Tulum Peyniri; sert yapılı, az tuzlu ve ağızda dağılan yapısıyla İzmir' in Bergama yöresine ait gurme lezzette bir peynirdir.

160,00 TL

Sosyal Medya

Saf inek sütünden elde edilen İzmir tulum peyniri muhteşem lezzeti, yoğun olmayan kokusu, ağızda dağılması ve doğallığı ile öne çıkmaktadır. İzmir tulum peynirinin özelliği ise İzmir’in Bergama yöresine ait gurme bir lezzet olmasıdır.

 

Harika lezzetin sırrını kendi mandıralarımızdaki ineklerden elde ettiğimiz süt ile yapmaktayız. Doğallığını koruyan ve asla bir katkı maddesi barındırmayan peynir sofraların ve kahvaltıların vazgeçilmez ürünü olarak bilinir. Sert yapısı, sarımtırak görüntüsü, benekli oluşu, enfes tadı bulunurken az da olsa tuzlu bir yapıya sahiptir. Tat vermesi açısından katılan tuz ağızda dağılmasını da kolaylaştırır. Öğünlerde vazgeçilmez bir tercih olan bu üründe doğallık ve organik olması ön planda bulunur.

 

Leziz İzmir Tulum Peyniri

 

İnek sütünün özel hijyen kurallarından alınan sütü ile yapılmaktadır. Bundan sorna mayalanma ve kalıp kesim süreci izler. Olgunlaşması için soğuk hava deposunda bekletilen İzmir tulum peyniri yöresel lezzetler klasmanında en çok tercih edilen ürün listesinde yer almaktadır. Bergama’ya ait bu mükemmel ürünün 3 farklı kuşaktır üretimini yapmakta olup 3 farklı kuşaktır da lezzetini koruyan peynir yapmaktayız.

 

Az tuzlu yapısı ve gurme bir lezzet olan tulum peyniri Uslu Gıda bünyesinde 7’den 70’e herkes tarafından tüketimi yapılacak, sofralarda ve kahvaltılarda tercih edilecek bir peynir çeşididir. İnek peynirinden üretilmesi ve sert bir görünüme sahip olması lezzetine lezzet katmaktadır. Türkiye’nin her yerine Çanakkale’den kargo imkanı sunmaktayız.