Hikayemiz

0532 227 61 17

Hikayemiz

Uslu Gıda firması olarak 3 farklı kuşaktır süt ve süt ürünlerini özel olarak hazırlayarak değerli müşterilerimize, Çanakkale’den Türkiye’nin neresinde olursa olsun hızlı kargo imkanı ile ulaştırıyoruz. Çanakkale’nin Çan bölgesinde bulunan gerekli testlerin ve günlük / haftalık hijyenik bakımların yapıldığı mandıramız bulunmaktadır. Tüm süt ürünlerini buradan çıkartarak peynir ve çeşitlerini yapıyoruz.

Uslu Gıda olarak ürettiklerimiz ise;

 1. İnek peyniri

 2. Koyun peyniri

 3. Keçi peyniri

 4. Tam, yarım yağlı peynir

 5. Eski , Taze Kaşar ve Tost Peyniri

 6. Türkiye’de yöresel olarak üretilen peynirler

 7. Çiftliğimizden topladığımız zeytinler

 8. Kaymak

 9. Zeytinyağı

 10. Lor peyniri

 11. Yoğurt

Bir aile şirketi olan Uslu Gıda’nın lezzet yolculuğu, 1955 yılında aile büyüğü İbrahim Uslu tarafından Çanakkale’nin Çan ilçesinde kurulan peynir mandırası ile ticaret hayatına atılmasıyla başlamıştır. sahip olunan bu mandırada, Uslu Gıda firması için yapılan üretimin yanı sıra diğer üreticilere de peynir üretimi yapılmıştır. Çanakkale’de başlayan bu yolculuk 1994 yılında Muharrem Uslu sayesinde İstanbul’a taşınmıştır. Yüzlerce firmaya İstanbul’da satış yapan Uslu Gıda 2011’de karar alarak Çanakkale’ye geri dönmüştür.


Vizyonumuz

Çanakkale ve Türkiye’de süt ürünleri, zeytin ve türevlerinde sektörün lideri olmak, en iyi ürünleri kahvaltılarda, sofralarda buluşturmak, ‘sıradan olmayan peynir ve türevleri olan’ fikri insanlara kazandırmayı Uslu Gıda vizyon edinmiştir.

 

Misyonumuz

Süt ürünleri, zeytin ve türevlerinde Türkiye’deki tüm müşterilerimize doğal, organik ürünleri buluşturarak kaliteyi yeniden şekil verme misyonu içerisindeyiz.

Değerlerimiz

 1. Türkiye Cumhuriyetine Bağlılık

 2. Şeffaflık

 3. Doğallık

 4. Organik Ürünleri İnsanlarla Buluşturmak