Hikayemiz

0532 227 61 17

Yan Menüyü Aç

Leziz Taze Kaşar Peyniri

 Leziz Taze Kaşar Peyniri

Az yağlı ve çok yağlı olarak ayrılan, diğer peynirlere göre tatlı bir özelliğe sahip, tost yaparken ya da kahvaltılarda sıklıkla kullandığımız taze kaşar peyniri çinko kaynağı olarak bilinmektedir. Beyaz peynir ile aynı sütü almasına rağmen yapılış şekilleri farklı olan adeta kalsiyum deposu olan taze kaşar peyniri ortalama 60 derecede ısıtılarak elde edilir.

 

Serum adı verilen proteinlerin kaşar peynirde yoğun olarak bulunması onu özel kılmaktadır. Uslu Gıda firması olarak mandıramızda yetiştirdiğimiz inek sütünden elde ederek yüzde yüz organik kaşar peynirlerini sofralarınıza taşıyoruz. Kanserin oluşumundan farklı hastalıklara iyi gelmesine kadar birçok faydaları bulunan kaşar peynir, beyaz peynire oranla daha fazla besin değerine sahiptir.

 

Tazen Kaşar Nasıl Saklanmalıdır?

 

Kahvaltıların vazgeçilmezi taze kaşar peyniri saklanırken de dikkat edilmesi gereken bir üründür. Soğuk hava deposundan çıkarttıktan sonra müşteriye hızlı kargo ile ulaştırıyoruz. Taze kaşarın saklanması ve ‘tazeliğini’ koruması için dikkatli ve özenli olunması gerekiyor. Taze kaşarı saklamak için;

 

 • Derin dondurucuya koymayın onun yerine daha az soğuk olan sebze meyvelerin olduğu yerde muhafaza edin

 • Özellikle eski kaşar peynirini saklarken bir kağıt havluya sarın ve buzdolabı poşetiyle dolaba yerleştirin. Peçete nemini alırken poşet ise; hava ile olan bağı kesecek. Bu sayede uzun ömürlü taze kaşar peyniri elde etmiş olacaksınız.

 • Bir farklı çözüm olarak kaba koyarak buzdolabına yerleştirebilirsiniz. Açık olarak buzdolabına koyduğunuzda hava alarak bozulmasına sebep olabilirsiniz.

 

Kahvaltılık Taze Kaşarın Faydaları

 

Az ya da çok yağlı olarak ayrılan ve Uslu Gıda müşterilerin en sevdiği ürünlerin başında gelen kaşar peynir, tost yapımında, çorbada ve yoğun olarak kahvaltılarda sık sık kullanılmaktadır. Doğal olarak yaptığımız ve mandıramızdan getirilen sütler ile yapılan hiçbir yabancı madde barındırmayan kaşar peynirimiz yüzde yüz organik olup oldukça uygun fiyata müşterisiyle buluşturuyoruz. İçerisinde buluna yoğun vitaminler sayesinde 7’den 70’e herkes tarafından severek kullanılmaktadır. Kahvaltılık taze kaşarın faydaları listesini genel olarak açıklarsak;

 

 1. İçerisinde yoğun olarak kalsiyum içerir. D vitamini harekete geçirici unsur olarak bilinen kalsiyum kemik erimesine karşı etkili, diş çürüklerine karşı da koruma sağlamaktadır.

 2. Doğru ve düzenli kullanımda sporcular için adeta besin kaynağı olan ve yemekten asla vazgeçmeyecekleri bir kahvaltılık türdür.

 3. Kemik hastalıkların oluşumunu engellerken çocuklarda kemiklerin sağlıklı olarak gelişmesini sağlar.

 4. Gelişim çağındaki çocukların gelişimini doktorlar tarafından tavsiye edilen kaşar peynir, B vitamini ve fosfor barındırmaktadır.

 5. Tansiyonu dengelemeye yararken öksürük ve bronşite karşı da etkilidir.

 6. Midede üslere bağlı olarak oluşan ağrının önüne geçerken sindirim sistemine bire bir destek sağlar. Midedeki ağrılara da iyi gelir.

 

Uslu Gıda Olarak Kaşar Ürünlerimiz

 

1 kilo kaşarda ortalama 12 kilo süt kullanılmaktadır. Adeta vitamin deposu olan sütlerimizi veren hayvanlarımızı Ezine, Çan bölgelerinde otlatarak doğal ortamında yetiştiriyoruz. Yüzde yüz hijyenik mandıramız ve soğuk hava depomuz sayesine temiz kaşarlar elde edip müşterilerimize gönderiyoruz. Firmamız bünyesinde kaşar peynirleri kategorisinde ürettiğimiz peynirler şöyledir;

 

 1. Taze kaşar peyniri

 2. Tost peyniri

 3. Eski kaşar peyniri

 

İnek sütünden elde ettiğimiz kaşarlar hiçbir yabancı madde barındırmaz. Mayalanma ve kalıp süresinden sonra yaklaşık 6 ay beklenir. Müşterimizin siparişini kapıya olacak şekilde kargoya veriyoruz. Uygun fiyat etiketi, 200 lira üzeri ücretsiz kargo imkanı doğal olması, tazeliğini koruyarak gönderim sağlamamız, e-ticaret sitesi için 3D secure güvenlik önlemi ve kapıda ödeme seçeneği ile yüzde yüz kaliteli hizmet sağlıyoruz.