Hikayemiz

0532 227 61 17

Yan Menüyü Aç

Ezine İnek Peyniri

Ezine İnek Peyniri

Ezine inek peyniri içerisinde barındırdığı yoğun farklı vitaminler sayesinde tüm dünyada tercih edilen ve kahvaltıların da değişmez bir parçasıdır. Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen ezine peyniri adeta vitamin deposudur. B12 ve B6 vitaminleri ile 7’den 70’e her insan tarafından tercih edilir.

Kahvaltı ve sofraların değişmez parçası ezine peyniri doyurucu özelliği bulunur. Her sofrada yer alan bu ürün, düzenli olarak tüketildiğinde ise sağlık alanında fayda sağladığı uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Kemik yapısından diş sağlığına kadar birçok faydası bulunan ezine inek peynirinin ayrıca keçi ve koyun türünden yapılan çeşidi de bulunmaktadır. Tam, yarım ve yumuşak yağlı inek peyniri de bulunmaktadır.

Peynirin yan etkileri oldukça nadir olup yararları yüzde 95 civarında olduğu uzmanlar tarafından ortaya konulmuştur. Ülkemizde yoğun olarak tüketilen süt ürünlerin başında gelen ve her insan tarafından sevilen ezine inek peyniri faydaları ise şöyledir;

 

Ezine İnek Peyniri Faydaları

 

Ezine inek peyniri sağlığa oldukça yararlı olup düzenli olarak tüketildiğinde doktorlar tarafından bazı hastalıklara da iyi geldiği söylenmektedir. İnsanlar peyniri sıradan bir besin kaynağı olarak görür lakin peynirin içerisindeki A B C ve D vitaminleri sayesinde adeta yararlı bir gıdadır. Kemik sağlığına iyi gelen ezine peyniri beyin ve zihin gücüne de katkı sağlar.

Ezine inek peyniri faydaları gıda alanında uzmanlar tarafından şu şekilde ifade edilmiştir;

 

  • İnsanın kansere yakalanmasını azalttığı tespit edilmiştir. İçerisindeki linoleik asit barındırdığı için vücudun sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olur.

  • Peynir kilo almaya yardımcı olur. Metabolizmanın düzenli olarak çalışmasını sağlar.

  • Ezine peyniri kemik yapısını güçlendirir. 7’den 70’e severek kullanılan bir üründür.

  • Dişlere iyi gelir ve diş çürüklerin oluşmasını engellemektedir. Diş sağlığı açısından faydalı olduğu uzman ve hekimler tarafından belirtilmiştir.

  • Tansiyona ve gebeliğe de iyi gelir. İçerisinde yer alan sodyum ile tansiyon oranını dengeler. Peynir içerisinde barındırdığı kalsiyum ile birlikte vücuda iyi gelir. Gebe kadınlar tarafından yoğunlukla tercih edilen bir üründür.

 

Kahvaltı masalarından eksik olmayan peynirin nadir de olsa zararı bulunmaktadır. Lakin her aile tarafından tüketilen ezine inek peyniri yüksek fayda sağlaması ile bilinir.

 

Uslu Gıda Ezine

 

Uslu gıda bünyesinde Çanakkale’nin en güzel yerinde bulunan mandıramız sayesinde doğadan direkt sofranıza ezine peynirini ulaştırıyoruz. Ezine inek peyniri denilince akla ilk gelen firmamız uygun fiyatla mandıradan kahvaltıya ezine peynirini ulaştırıyor.