Hikayemiz

0532 227 61 17

Yan Menüyü Aç

Peynirin Avantajları

Peynirin Avantajları

Sofralarda, kahvaltılarda ya da her öğün de tüketilen, hastalıklara iyi geldiği bilinen spor yapanlar için besin kaynağı konumdaki peynir, avantajları ile öne çıkmaktadır. Yaklaşık 1 kilo peynir ortalama olarak 12 kilo sütten oluşmaktadır. Çanakkale’nin Çan bölgesinde mandıramızda yetiştirdiğimiz hayvanların sütünden yapılan peynir ve türevleri adeta besin kaynağıdır.

 

Peynirlerimizde bulunan D vitamini sayesinde kemik gelişimi hızlanmaktadır. Kalsiyumun kaynağı olan D vitamini kemiklerin daha hızlı gelişmesini sağlarken çocuklar ve yaşlılar için vitamin deposu olarak bilinmektedir. İçerisinde barındırdığı farklı vitaminler sayesinde adeta vitamin deposu olan, doğal yağ ile yağ dengenizi koruyan ve yüzlerce farklı hastalığa iyi gelmektedir.

Sinir sisteminden vücut dengesine kadar birçok faydası bulunan peynirin organik ve doğal olması beyni geliştirirken kemik yapısına da iyi gelmektedir.

 

Peynirlerin Faydaları Nedir?

 

B2 yönünden zengin bir besin kaynağı olan peynirlerimiz farklı türevleri ile mandıradan sofranıza gelen lezzet şifa kaynağı olarak biliniyor. 1958 yılından beri üretimini yaptığımız Uslu Gıda olarak severek sizlere ulaştırdığımız peynirin faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

 

 1. Kronik bronşiti önler

 2. Diş çürüklerini önler

 3. Tansiyonu düşürür

 4. Ulseri önler

 5. Kemik erimesini önler

 6. Tansiyonu düşürür

 7. Mide rahatsızlıklarına iyi gelir

 8. İshale iyi gelir

 9. Kanserin önlenmesine yardımcı olur

 10. Beyine enerji verir

 

Peynirlerimiz Sağlığa Yararlı

 

Peynirlerimiz yetiştirdiğimiz, beslediğimiz hayvanların sütünden yapılmaktadır. Doğal peynir mayası dışında hiçbir madde kullanmadan soğuk hava deposunda bekletilerek müşterilerimize gönderimini sağlamaktayız. Hijyen kuralların önde olduğu mandıra ve soğuk hava depomuzda yüzde yüz sağlıklı ürünler göndererek onlara değer katıyoruz. Peynirin sağlık avantajları ise şöyledir;

 

 • Kilo Kontrol

 

Listemizde yer alan tuzsuz peynirler sayesinde kilonuzu kontrol alabilirsiniz. Her diyet listesinde yer alan ve muhteşem tadı bulunan peynir çeşitlerimiz sayesinde kilonuzu kontrol edebilirsiniz. Özellikle lor peyniri diyet listesinde yer almaktadır.

 

Serum protein barındıran lor peyniri, bağışıklık sistemini iyileştirirken sporcuların vazgeçemediği bir üründür. Bağışıklık sistemi zayıf olan, spor yapan ve diyet listesi uygulayanlar için lor peyniri muhteşem bir kaynaktır. Kaşar loru ve ekşimik lor peyniri rakipsiz tadı ve Çanakkale’de bulunan mandıramızda üretimimizle fark yaratıyoruz.

 

 • Kalp sağlığı

 

Peynirler kalp sağlığını iyileştirme ve olumlu yönde etkilediği araştırmalar sonucu ortaya konulmuştur. Kalsiyum bakımında zengin olan, içerisinde A, B, D vitaminlerini yoğun şekilde barındıran, az tuzlu çeşitleri ile lor peyniri ve yöresel lezzetler fark yaratıyor. Her müşterimizin sofrasında yer alan peynirler sağlık açısından da mükemmel bir türdür.

 

Kalp sağlığına iyi gelen Uslu Gıda ürünleri hiçbir peynirinde ya da diğer lezzet deposu ürünlerinde glüten içermemektedir. Zengin protein kaynağı olan peynirlerimiz yumurta kadar protein taşımaktadır. Sindirim sistemine iyi gelerek oradaki oluşacak hastalıklara da iyi gelir.

 

Kalsiyum kaynağı olan peynirlerimiz, tüm yaş grupları tarafından tüketilmesi gereken bir üründür. Çocuklarda kemik yapısını iyileştirirken yaşlılarda ise osteroporoz gibi hastalıkların da düşmanıdır.

 

 • Yağ Dengesi

 

Vücudun belirli bir seviye kadar yağa ihtiyacı bulunuyor. Düzgün çalışabilmesi ve sağlıklı olabilmeniz açısından yağa ihtiyacımız oluyor. Uslu Gıda peynirleri de özellikle yarım yağlı ve tam yağlı ürünleri ile yağ ihtiyacınızı karşılıyor. Tamamen doğal ve organik olan bu yağlar hiçbir yabancı maddesi bulundurmadan peynirin içerisinde olan doğal yağlar olarak bilinmektedir.

 

Uslu Gıda olarak 7 gün 24 saat hizmet sağlıyor ve peynir ve türevlerini değerli müşterilerimize ulaştırıyoruz. Hiçbir katkı maddesi bulundurmadan en az 6 ay soğuk hava deposunda bekletilerek elde ettiğimiz ürünler A, B, D vitaminlerini barındırmaktadır.