Hikayemiz

0532 227 61 17

Yan Menüyü Aç

Hakiki Kova Yoğurt Nedir? Faydaları Nelerdir?

Hakiki Kova Yoğurt Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kova yoğurt doğal olarak ineklerin sütünden elde edilen, yemeklerde sık sık kullandığımız damağımızın tadı olan bir üründür. Yemeklerin yanına eşlik eden, yemeklere tat veren ve besin olarak vitamin kaynağı olan bir üründür.

 

Kahvaltılarda ve diğer öğünlerde Türkiye’nin her yerinde tercih edilen kova yoğurdu içerisinde sadece taze süt ve taze maya içerir. Başka hiçbir yabancı madde bulunmaz. Bu yüzden 7’den 70’e herkes tarafından kullanılmaktadır. Günlük kalsiyum miktarının yüzde 20’sini karşılayan bu ürün, yoğun enerji sağlamaktadır. Sporcular ve diyet yapanlar tarafından tercih edilen ürün içerisinde farklı vitamin kaynakları barınmaktadır.

 

Çocuklar değil menopoz dönemindeki insanlar tarafından da tüketilen yoğurt şifa kaynağı olarak gözükmektedir. Ev yapımı yoğurt olarak görülen kova yoğurdu zengin kalsiyum içermektedir. Hakiki kova yoğurdu alırken mutlaka ürünün mandıradan sofranıza geldiğine emin olmalısınız.

 

Hakiki Kova Yoğurdu Faydaları Nelerdir?

 

Kalsiyum, protein ve mineral kaynağı olan bu ürün her sofrada bulunması gereken bir süt çeşididir. Kemik gelişimine katkı sağladığı için 6 ayını doldurmuş bebekler tarafından kullanılır. Ayrıca yaşlılar için de kemik yapısını güçlendirme etkisi nedeniyle tercih sebebidir.

 

Kova yoğurdu zararlı mikroplardan vücudu ayrıştırır. Bu sayede sağlam bir bağışıklık sistemi ortaya çıkmaktadır. Yemeklerin tamamlayıcısı olarak görülen yoğurt online olarak Uslu Gıda bünyesinde satılmaktadır. İçerisinde yoğun olarak A, B ve E vitaminleri barındırmaktadır.

 

Yoğurt ayrıca potasyum, fosfor ve iyot kaynağı olarak da bilinir. Alerjik hastalıklara iyi gelmektedir. Ayrıca yoğurt, süte göre daha az laktoz içeriğine sahip olduğu için hastalıklara karşı direnci artırtmaktadır.

 

Uslu Gıda Hakiki Kova Yoğurt

 

Yoğurt mutlaka günde 1 kase olarak tüketilmelidir. Mutlaka tüketilecek yoğurdun özel olmasına ve doğadan geldiğine dikkat etmelisiniz. Türk mutfağında özel yere sahip yoğurdu firma olarak mandıramızdan sofranıza kadar hızlı bir şekilde ulaştırmaktayız.

 

Uslu Gıda firması olarak online ödeme yapabilir ve hızlı şekilde kova yoğurdunuza ulaşabilirsiniz. Oldukça uygun olan bu ürün hiçbir koruyucu madde içermeden doğallığından ayırmadan sofralara ulaştırmaktayız. Yoğurdun suyu da faydalı kısımda olduğu için suyunu süzmeden sizlere kova şeklinde ulaştırıyoruz. A’dan Z’ye vitamin deposu olan hakiki kova yoğurt ürününü firmamız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.