Hikayemiz

0532 227 61 17

Yan Menüyü Aç

Demir Vitamini İçeren Lor Peyniri

Demir Vitamini İçeren Lor Peyniri

Lor peyniri Türkiye’nin her yerinde yoğun olarak tercih edilen, sofra ve kahvaltıların değişmez bir parçası olan, içerisinde yoğun olarak demir vitamini barındırması ile bilinmektedir. Yapı olarak dağılma özelliği bulunan bu sayede ağızda muhteşem bir tat bırakan peynir türüdür.

Çanakkale’deki mandıramızdan aldığımız süt ile yapılan ve özel bir tarife sahip lor peyniri hijyen kurallarına göre paketlenmektedir. Kahvaltıları yanı sıra hamur işlerinde de yoğun olarak tercih edilen bu peynir türü, yöresel peynirler sıralamasında da başı çeker.

Lor peyniri nedir diye soranlar için; kaşar peyniri yapımından sonra peynirin suyundan yapılan genellikle inek sütü tercih edilen ve peynir altı suyunun kazanda pişmesiyle oluşan peynir türüdür. Tuzlu ya da tuzsuz özeliği bulunan peynir türünün insan sağlığına sayısız yararı bulunmaktadır.

Lor Peynirinin Faydaları

Taze lor peyniri içerisinde B, C ve D vitaminleri barındırarak vitamin deposu olarak bilinmektedir. Genellikle bu peynir türü spor yapanlar tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise; içerisinde barındırdığı yüksek orandaki proteindir.

  1. İçerisinde bulunan mineral ve vitamin deposu sayesinde bağışıklık sistemine iyi gelmektedir.

  2. İçerisinde antijenik proteinleri barınmaz.

  3. Diye yapan kişiler tarafından tercih edilir.

  4. Sporcu ve spor yapan insanlar tarafından enerji vermesi açısından tercih sebebidir.

Peynir türü adeta vitamin kaynağı olup 7’den 70’e herkes tarafından tercih edilirken sofralarında en güzel peynirlerinden bir tanesidir. Lor peyniri 6 aydan büyük her bebek tarafından tüketilebilir. Lakin bu peynir türünün tuzlu ve tuzsuz olarak ayrılması nedeniyle belirli yaş grubuna kadar tuzsuz olanı tercih edilmelidir.

Uslu Gıda Lor Peyniri

Börek, çörek, poğaçanın içerisinde kullanılan çiğ ve kızartılarak da yenilen peyniri mandıramızdan sofranıza kadar ulaştırıyoruz. Vitamin deposu olan ve her insan tarafından tercih edilen ürün tansiyondan kan dolaşımına kadar farklı faydaları bulunmaktadır.

Uslu gıda bünyesinde mandıramızdan aldığımız inek sütünden elde edilen kaşar peynirin suyu ile lor peynirini üretmekteyiz. Yüzde yüz sağlıklı olan bu peynir türünü online olarak uslu gıda sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz. Hızlı bir şekilde kargoya verilen peyniriz kahvaltıların en tatlı peyniri olmaya adaydır.